Da bi mogao uspešno da nas brani od svih zaraza, imunitet mora da bude u ravnoteži, ni prejak ni preslab. Oslabljen, imunitet nije dovoljno efikasan da se bori protiv bolesti, ali i previše aktiviran može da ima potpuno suprotan efekat i da ošteti sopstveni organizam, kao što je slučaj je kod autoimunih bolesti.
Iako je način odgovora našeg odbrambenog sistema zapisan u genima, on se prilagođava i uslovima u kojima živimo. Imunitet je podložan uticaju loše ishrane, stresa i svih životnih navika. Svako narušavanje ravnoteže imuniteta „ispliva“ na površinu: javljaju se češće infekcije, alergije, pa čak i maligne bolesti.
Hronični stres, dovodi do poremećaja u endokrinom sistemu, koji se odražavaju na smanjenje odbrambenih snaga. Indukcijom stresa i oslobađanja kortikosteroidnih hormona, slabi imuni sistem. Zbog toga su infekcije češće kada su ti mehanizmi kontrole slabiji, javljaju se česte prehlade, herpes i upale grla.
NAJAVA BOLESTI
Pre nego što nastupi bolest, oslabljen imunitet može da se prepozna po nekoliko jasnih simptoma:
* Česte prehlade, nedostatak energije, nesanica, hronični umor, čest herpes, sigurni su znaci slabljenja imuniteta.
* Simptomi oslabljenog imuniteta su praćeni čestom potrebom za slatkim, prati ih i pojava suvog nosa i tamnožutog urina – koji je posledica manjka tečnosti u organizmu.
* Slab imunitet se lako može primetiti po izgledu kože, noktiju i kose. Ukoliko je reč o problematičnoj i suvoj koži, zatim kosi koja nema sjaja i deluje beživotno sa ispucalim krajevima, kao i problemi sa slabim i krtim noktima, verovatno je reč o padu imuniteta.
* Herpes na usni i koži jedan je od čestih manifestacija oslabljenog imuniteta. Iako je većina „zaražena“ herpes simpleks virusom, inficiranost ovim virusom ne pokazuje se uvek. Jer, on uglavnom miruje, prvenstveno u ćelijama nervnih ganglija. Kada padne imunitet, odnosno kada je kompromitovana odbrambena sposobnost organizma, virus se manifestuje i pokazuje u nekoliko kliničkih oblika, najčešće na usni i sluznici usta ili nosa.
Preporučujemo:
Opis
KAKO DELUJE FUNGOVIT MR
Aktivni sastojci proizvoda mogu da imaju povoljno dejstvo na poboljšanje odbrambenih snaga organizma. Reishi (Ganoderma lucidum) pokazuje antioksidativno i imunomodulatorno dejstvo.
KAKO SE KORISTI FUNGOVIT MR
Odrasli i deca starija od 10 godina: Uzimati 1-2x dnevno po 1 kafenu kašičicu preparata, pola sata pre ili 2h nakon obroka. Polako otopiti u ustima pa progutati.
Deca od 6 do 10 godina: Uzimati 2x dnevno po pola kašičice preparata, pola sata pre ili 2h nakon obroka.
MERE OPREZA I KONTRAINDIKACIJE
FUNGOVIT MR nije lek, niti zamena za lek i propisanu terapiju. Upotreba dodataka ishrani ne može zameniti redovnu i raznovrsnu ishranu. Uravnotežena i zdrava ishrana i zdrav način života su važni za zdravlje. Preporučene doze ne smeju se prekoračiti.
Preparat ne treba da koriste osobe preosetljive na sastojke preparata, dijabetičari, trudnice i dojilje.
Osobe koje uzimaju lekove proizvod mogu koristiti nakon konsultacije sa lekarom.
Dodatne informacije
Pakovanje | Ambalaža zapremine 250 grama. |
---|---|
Naziv i adresa proizvođača | Cortex labs d.o.o., Gostivarska 78, 11000 Beograd, Srbija, 011/715-12-65 |
Čuvanje i rok upotrebe | Čuvati na temperaturi do 25 ºC, zaštićeno od vlage i direktne sunčeve svetlosti i van domašaja dece. |
Bezbednost | Kontrolu zdravstvene ispravnosti preparata vrše akreditovane laboratorije u Republici Srbiji. |
Recenzije
Još nema komentara.